Gelin Makyajı nasıl yapılır ?

Gelin Makyajı nasıl yapılır ?


Sizde mutlu gününüzde makyajınızı en iyi sekilde ve en profosyonel ellerde yaptırmak istiyorsunuz ve bunun için araştırmalar yapıyorsunuz bundan hiç şüpemiz yok ancak bazı insanlar bu mutlu günündede son fırcayı kendi elleri ile konuşturmak istiyor ve bir kaç gün önceden düğün makyajı nasıl yapılır araştırmasına giriyor bu başlıkta tamda bu takipcileri ilgilendiriyor.

Yüz Şekline Göre Gelin Makyajları
Doğru gelinlik, doğru saç ve doğru makyajla hayal ettiğin gibi görünmen mümkün. Yüz şeklini bilmen, makyaj tekniğinin doğru uygulanması açısından oldukça önemli. Bu nedenle yazımızda yüz tipleri ve bu yüz şekilleri için uygun makyaj tekniklerine değineceğiz.

Gelin makyajı uzmanları, yüz şekillerini, elmacık kemikleri, çene, alın yapısına göre göre, yuvarlak, oval, kare, dikdörtgen ve kalp olmak üzere 5 sınıfa ayırıyor. Bu yüz tiplerinden en ideali ovaldir. Diğer yüz tiplerine makyaj uygulaması yaparken amaçlanan, ufak dokunuşlarla, yüz hatlarını ovale yaklaştırmaktır.

Peki senin yüz şeklin bunlardan hangisi? Bunu anlamanın aslında oldukça basit bir yolu var. Adım adım anlatalım:

Başını dik tut, mimiksiz bir yüz ifadesi ile tam karşıdan bir fotoğrafını çek.
Fotoğrafı büyük bir boyutta bastır ya da çıktısını al.
Fotoğrafta, alında saçların bitiş noktalarına, şakaklara, çene çıkıntılarına ve çenenin uç noktasına noktalar koy.
Bu noktaları birleştirerek bir şablon çıkart.
Çıkan şablonun yaygın yüz tiplerinden hangisine benzediğini bul.

 Gelin Makyajı nasıl yapılır ?

Şimdi bu yüz tiplerine ve ideal makyaj modellerine yakından bakalım.

Oval Yüze Düğün Makyajı Nasıl Yapılır?
Oval yüz şekline sahipsen çok şanslı olduğunu baştan söyleyelim! Çünkü her makyaj modeli yüzüne yakışacaktır. Ancak oval yüze yapılacak düğün makyajında kaçınman gereken şey, ovalliğini bozacak şekilde köşeli çizgiler yaratmaktır.

Kontür tekniğini aydınlatıcıyı ağırlıklı kullanarak uygulamalısın. Alın, burun, dudak üzeri ve çene aydınlatıcı uygulama alanların.

 Gelin Makyajı nasıl yapılır ?

Yuvarlak Yüz Şekli İçin Gelin Makyajı
Yuvarlak bir çene, dar ya da tam tersi geniş alın yapısı ve eninin uzunluğundan daha geniş olduğu bir yüz şekline sahipsen, yuvarlak yüz tipindesin demektir.

Bu yüz tipinde dikkat edilmesi gereken makyajla yüzünün yuvarlaklığını dengelemek olmalıdır. Bunu yapmak için elmacık kemiklerini öne çıkarmalı ve gölgelendirme makyaj tekniğini uygulamalısın.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta gölgelendirmenin orantılı yapılmasıdır. Ayrıca dikkatleri gözlerine ve dudaklarına çekerek de yüzünü uzun gösterebilirsin.

Kare Yüz Şekli İçin Gelin Makyajı
Kare alın, geniş elmacık kemikleri ve kare çene yapısı seni kare yüz şekli grubuna dahil ediyor. Yüz hatların köşeli olduğu için bu alanlara cilt renginden iki ton koyu olan bir fondöten kullanmanı öneriyoruz.

Fondöteni elmacık kemiklerinin hemen altına, burun bölgesinin kenarlarına ve çenenin en köşe bölgesine uygulamalısın. Allık kullanımını elmacık kemiklerinden şakaklarına doğru yapıp ve ruju üst dudağına daha yoğun sürersen yüzün olduğundan daha uzun görünecektir.

 Gelin Makyajı nasıl yapılır ?

Dikdörtgen Yüz Şekli İçin Gelin Makyajı
Eğer yüzünün uzunluğu eninden genişse ve köşeli yüz hatların varsa dikdörtgen yüz tipine sahip bir gelin adayısın demektir. Öncelikle çok sert bir görünüme sahip olduğunu söyleyelim. Bu nedenle amaç yüzünü yumuşak, kısa ve oval göstermek olmalı.

Cilt renginden iki ton koyu fondöten ve iki ton açık aydınlatıcı ile odak noktasını yüzün ortasına çekilebilir. Uygulama tekniği ise, koyu kapatıcıyı saç diplerin boyunca alına ve çene ucuna sürmek, aydınlatıcıyı da elmacık kemiklerinden yüzün ortasına doğru uygulamak olmalı.

Kalp Yüz Şekli İçin Gelin Makyajı
Yüzünün alt kısmı dar ve üst kısmı da genişse kalp yüz şekline sahipsin diyebiliriz. Bu yüz tipi için ters üçgen şekli de deniyor.

Çıkık olan elmacık kemiklerinin görünümünü fazla belirginleştirmeye gerek yok. Bu nedenle allık kullanımını olabildiğince minimumda tutmalısın.

Ayrıca alın bölgesini gölgelendirme tekniği ile daraltmalı ve dudaklarını da olduğundan daha dolgun gösterecek bir ruj uygulaması yapmalısın. Ruj rengi olarak mat renkleri öneriyoruz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
 • Anket

  • Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
 • Copyright 2021 ilksoru.com. ilk soru - sitemap - html sitemap

  Güzel Sözler instagram sözleri şiirler kısa şiirler ŞİİR MAKYAJ Makyaj nasıl yapıır. Oversize T-shirt Resimler Cemal Süreya instagram biyografi sözleri

  Buraya kadar geldiysek kaybedecek birşey kalmamıştır..

  Yavaslata bilirsiniz ama asla engelleyemezsiniz hedefe mutlaka varilir !.

  0
  Would love your thoughts, please comment.x
  ()
  x