Makyaj Temizleme Mendilleri Zararlı mı?

Makyaj Temizleme Mendilleri Zararlı mı?


“Makyaj temizleme mendilleri yüz yıkamaktan sabunlamaktan daha kolay gelişi cildi daha az kurttuğu düşüncesi insanları makyaj temizleme mendillerine sürükledi pekala hiç araştırdıkmı MAKYAJ TEMİZLEME MENDİLLERİ ZARARLIMI hayır hiç umursamadık peki sonuçları ağır olabilir mi? “

 Makyaj Temizleme Mendilleri Zararlı mı?


Günün fazla kalıntılarını tamamen temizlemek için yüksek kaliteli bir yüz temizleyici ve ılık su kullanmanın önemi düşünüldüğünde, sadece bir mendil kullanmak cildinize ihtiyacı olanı vermek için yeterli olmayabilir.

Makyaj mendillerini kullanmak, cildi yıkamaktan daha pratik gelse de genellikle doğru bir temizleme sağlamaz ve gözeneklerde kir ve yağ bırakır. Uzmanlar, çok mecbur kalmadıkça makyajınızı mendiller ile temizlememeniz gerektiğini söylüyor. O an üşenip yüzünüzü mendille silseniz dahi uyumadan önce temizleme jeli ile yıkamayı ihmal etmemelisiniz.

Mendil sonrası yüzünüzü yıkarken çıkan makyaj kalıntılarını görünce zaten cildinizin temizlenmemiş olduğunu anlayacaksınız.

 Makyaj Temizleme Mendilleri Zararlı mı?

Cildinizi tahriş edebilir

Makyaj temizleme mendilleri bol miktarda koruyucu ve alkol içerir. Mendil kullandıktan sonra cildinizde kızarma, yanma oluyorsa cildiniz daha az kimyasal için yalvarıyor demektir.

Öte yandan makyaj temizleme mendilleri, cildi doğal yağlarından arındırıp, kurumaya da sebep olabiliyor. Cildin doğal yağlardan arınması ise erken yaşlanma belirtilerine, sarkmaya ve donuk bir renge dönüşüyor.

Etiketler : ,

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
 • Anket

  • Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
 • Copyright 2021 ilksoru.com. ilk soru - sitemap - html sitemap

  Güzel Sözler instagram sözleri şiirler kısa şiirler ŞİİR MAKYAJ Makyaj nasıl yapıır. Oversize T-shirt Resimler Cemal Süreya instagram biyografi sözleri

  Buraya kadar geldiysek kaybedecek birşey kalmamıştır..

  Yavaslata bilirsiniz ama asla engelleyemezsiniz hedefe mutlaka varilir !.

  0
  Would love your thoughts, please comment.x
  ()
  x