Estetik ve botoks hakkında merak edilenler.


0
8 shares

Kişisel bakımın artık kapısı olan estetik ve botoks hakkında bazı yazıları bir araya getirdik merak ettiklerinizi sayfamızda bulacagınızı umuyoruz.

Karın Kası Ameliyatı Nedir?

 Estetik ve botoks hakkında merak edilenler. Karin-Kasi-Ameliyati-Nedir

“Atletik ve fit bir vücuda sahip olmak herkesin hayalidir. Baklavalı karın kaslarının ise pek çok erkeğin dış görünüşünde ulaşmak istediği son nokta olduğu söylenebilir. Yapılan diyetler, spor salonlarında harcanan saatler bile yeterli olmaz çoğu zaman belirgin karın kaslarına ulaşmak için; bu hedef istikrar ve çokça özveri istemesiyle bilinir. Peki gerçekten öyle midir?”

Yeni yılda harika bir değişim elde etmek ve hayallerinizdeki görünüme kavuşmak için 2-3 saatlik bir ameliyatın yeterli olduğunu bilseydiniz ne yapardınız? Son dönemlerde karın kası operasyonlarıyla dikkat çeken Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olan Op. Dr. Salih Onur Basat, erkeklerin çok tercih ettiği bu operasyon hakkında merak edilenleri yanıtladı.

Karın kası yapmak sanıldığı kadar zor değil

Karın bölgesinde yer alan ve erkeklerde seksapalitenin en önemli unsurlarından birisi olan karın kasları, her erkeğin ve açık söylemek gerekirse kadının hayali. Erkeklerde ise bölgesel yağlanmanın en yoğun gerçekleştiği bölge ne yazık ki karın bölgesi. Sağlıklı beslenme ve düzenli spor yapmak bile karın kaslarının istenilen ölçüde belirginleşmesi için yeterli olmayabilir.

Hedefe ulaşamamak sağlıklı beslenme ve spora karşı olumsuz düşüncelerin ortaya çıkmasına neden olur ve kişi göbek bölgesini saklayacak kıyafetler tercih ederek hedefinden daha da uzaklaşır. Aslında karın kası estetiği ya da baklavalı karın kası estetiği olarak da ifade edebileceğimiz, six Pack estetiği ile hayallere kısa sürede kavuşmak mümkündür. Yine de bu estetiği olmadan önce ideal kilonuzda ya da bu kiloya yakın olmanız gerekiyor. Yani bir ölçüde hayallere ulaşmak dahi özveri gerektiriyor!

Six pack estetiği nasıl planlanıyor?

Six pack estetiği de diğer tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi kişiye özel planlanarak yapılır. Çünkü kişinin fiziksel durumu, kas yapısı ve bölgesel yağlanma miktarı operasyonun nasıl yapılacağında belirleyicidir. Operasyon genel anestezi altında yapıldığı için operasyon öncesinde dikkat edilmesi gerekenler hastalarla paylaşılıyor. Operasyon öncesi kontrollerde kişinin genel sağlık durumunda herhangi bir sorun olmaması durumunda operasyon yapılıyor.

Yapılan planlamaya göre operasyon yaklaşık olarak 2-4 saat aralığında sürüyor. Erkeklerde six pack estetiği ile birlikte kombine olarak jinekomasti operasyonu da yapılabiliyor veya karın bölgesinden alınan yağların kol, omuz ve göğüs bölgesine enjekte edilmesi ile daha kaslı bir görünüm elde edilmesi mümkün oluyor. Bu tür uygulamaları da operasyona dahil ettiğimiz zaman sürede değişiklikler olabiliyor.

Six pack estetiği nasıl yapılır?

Six Pack estetiği temelde bölgesel yağlanmalara müdahale etmek için yaygın olarak kullandığımız Hi-Def Liposuction uygulaması ile yapılmaktadır. 4D vücut şekillendirme olarak da adlandırılan bu yöntem kesinlikle kilo verme uygulaması olarak düşünülmemelidir. Hi-Def Liposuction uygulamasında yağlanmanın olduğu bölgeye ultrason dalgaları vererek yağ dokularının parçalanması sağlanır. Sonrasında da parçalanma sonucunda sıvı hale gelen yağ dokuları titreşimli kanuller aracılığı ile vücuttan çıkarılır.

Bu teknikte yağ dokusunun parçalanması sayesinde bölgede deformasyon oluşma oranı oldukça azdır. Teknikte yağ dokusunun çıkarılma sürecinde PAL yönteminde kullanılan titreşimli kanüllerin tercih edilmesi de operasyon sonrasında bölgede daha düz bir görüntü oluşmasına yardımcı olur. Six Pack estetiği ile birlikte alınan yağ dokularının özel işlemlerden geçirildikten sonra göğüs, kol ve omuz bölgesine enjekte edilerek daha kaslı ve yapılı bir görünüm elde edilmesi de mümkündür.

Hi-Def Liposuction işleminde operasyon sonrasında bölgede ortaya çıkabilecek düzensiz görüntüyü engellemek ve iyileşme süresini hızlandırmak için Vaser (Ultrasonic Liposuction) ve PAL (Powerassited Liposuction) yöntemleri birlikte kullanılıyor. Bu sayede bölgedeki kas ve bağ dokular hasar normalden çok daha az hasar görüyor ve operasyon sonrası meydana gelebilecek morluklarda ciddi bir azalma sağlanıyor. Operasyondan sonra yapılan uygulamaya göre tavsiyeleri değişiyor. Korse kullanımı bu operasyon sonrasında yapılan önerilerinden birisi. Bölgede tam olarak iyileşme gerçekleşene kadar ağır hareketlerden uzak durulması da tavsiye ediliyor.

Sonuçları ne zaman ortaya çıkıyor?

Six pack estetiği yaptırmanın en güzel yanlarından birisi de iyileşme sürecinin de etkilerin belirginleşmesinin de kısa sürede gerçekleşmesi. Operasyon sonrasında bölgede kısa süreli şişlik ve ödem meydana gelse de bunların ortadan kalkması ile birlikte arzu edilen görünüme kavuşulmuş olunuyor. Operasyondan yaklaşık olarak 1-1,5 ay sonra hayallerinizdeki görünüme sahip olmanız kaçınılmaz. Ancak bu operasyonun etkilerinin kalıcı şekilde devam etmesi için sağlıklı beslenme ve spor çok önemli. Yeni yılın ilk ayında alacağınız bir kararla hem istediğiniz kaslı vücuda sahip olabilir hem de bu görünümü korumak için sağlıklı bir hayata adım atabilirsiniz.

 Estetik ve botoks hakkında merak edilenler. Erkekler-Goz-Cevresi-Morluklarindan-Nasil-Kurtulabilir

Erkekler Göz Çevresi Morluklarından Nasıl Kurtulabilir?

“Uzun ve yoğun çalışma saatleri, stres, şehir hayatı ve uyku problemleri, kadınların olduğu gibi erkeklerin de göz çevresinde yorgun ve hassas görünüme neden oluyor. Göz çevresindeki morluk ve şişkinlikler kişinin yüz ifadesini olumsuz etkilerken, artık günümüzde çeşitli tedavilerle ortadan kaldırılabiliyor. Dermatoloji uzmanı Dr. Seda Erdoğan, anlatıyor.”

Erkeklerin ciltlerinin kadınlara göre yağlanmaya daha meyilli olmasına karşın, göz çevrelerinde kuruluk, matlık ve koyu halkalar oluşabiliyor. Özellikle mevsim geçişlerinde ve cildin nemsiz kaldığı dönemlerde erkeklerin göz çevresinin daha cansız görünmeye meyilli oluyor.

Göz çevresindeki yorgun görünüm, ince kırışıklıklar ve torbalanmalar erkek cildini olduğundan daha yaşlı gösteriyor. Daha sağlıklı ve genç bakışlara sahip olmak için kişiye özel tedaviler bulunuyor. Göz altında morluk ve çökmeler varsa göz altı ışık dolgusu; kuruluk, morluk ve kızarıklık varsa mezoterapi, PRP tedavileri; elastikiyet kaybı yoğun ise de enerji bazlı hasarlayıcı tedaviler uygulanır.

Göz altı ışık dolgusu ile göz altı halka ve morluklarına çözüm

Bilinen ismi ile göz altı ışık dolgusu uygulamasıyla yanak ve göz altı arasındaki oluklar ve çöküklükler tedavi edilebilirken, göz altı morluklarında da belirgin bir azalma sağlanır. Işık dolgusu, içeriğindeki aminoasit, vitamin, antioksidanlar sayesinde kullanılan alana homojen bir şekilde yayılarak etkisini gösterir. Uygulama öncesinde bölgede krem anestezisi sağlanır. Ağrısız ve konforlu bir uygulamadır. Etkinlik, işlem sonrasında hemen görülebilir maksimum etkiye 10-14 gün sonra kavuşulur.

Aydınlık bakışlar için PRP ve mezoterapi

Az su içmenin yanı sıra uykusuzluk ve aşırı ekran maruziyeti de göz çevresi cildinde hyaluronik asit miktarının azalmasına yol açarak kuruluk ve morluk gelişimine neden oluyor. Göz altı morlukları için PRP uygulaması da sorunun giderilmesinde etkili oluyor. Mezoterapi ise amaca yönelik hazırlanan renk açıcı vitamin, aminoasit ve aydınlatıcı sıvıların cildin orta tabakasına çok ince iğnelerle gönderilmesi işlemidir.

Bu uygulamalarla göz kapaklarında ve çevresinde cildin yenilenme sürecinin başlıyor. Hem PRP hem mezoterapi benzer mekanizmalarla göz altı morluk ve halkalarının aydınlanmasını sağlar, göz çevresininde hyalüronik asit içeriğini artırarak bölgeyi dolgunlaştırıp çizgileri azaltır. Böylelikle göz çevresinin daha genç görünmesine yardımcı olur. 10-14 günde bir yapılan uygulama ile 4-6 seans sonunda daha aydınlık bir göz çevresine ulaşılır.

Enerji bazlı tedavilerle elastikiyet kaybı siliniyor

Göz çevresi cildi yüzün diğer bölgelerine göre daha fazla hareket ediyor ve zayıflamış kas dokuları daha erken kırışıklık ve sarkmaya neden oluyor. Elastikiyet kaybı fazla olan göz çevresi tedavisinde sadece dolgu ve mezoterapi tedavileri yeterli olmayabiliyor. Teknolojik tedavilerle gözlere zarar vermeden göz çevresi cildinde sıkılaşma elde etmek mümkün oluyor.

Fotona SmoothEye lazerle göz çevresi gençleştirme tedavisinde, hedef doku Er-Yag lazer yardımı ile görünen bir hasar oluşturulmadan derinlemesine ısıtılır. Bu yenilikçi tedavi, ciltte zamanla deforme olmuş kolajeni ve fibroblast aktivitesini uyararak alt katmanlarından yüzeye doğru cildin yenilenmesini sağlar. Böylece kırışıklıkların ve cilt gevşekliğinin görünümünü en azaltıp daha sıkı, daha genç, bir cilt oluşturur elastikiyet kaybını düzeltir.

Altın iğneli radyofrekans göz çevresi için de kullanılıyor

Tüm bu tedavilerden başka göz çevresinde, altın iğneli radyofrekans tedavisi de rahatlıkla uygulanabilen başka bir enerji bazlı tedavidir. Bu uygulama, problemli ciltte minik hasarlar oluşturarak cilt rejuvenasyonu başlatır ince kırışıklıklar ve elastikiyet kaybını azaltır, göz çevresini yeniler. Bir çeşit yoğunlaştırılmış ışık tedavisi olan Lumecca ışıltı lazeriyle morluk ve elastikiyet kaybı hedeflenir. Göz çevresinde yeni elastin ve kollajen lifler sentezlenir. Bu alanda melanin pigmentinin parçalanarak atılmasını cilt renginin açılmasını ve cilt kalitesinin artırılmasını sağlar.

Saç Ekimi Sonrası Bu 11 Maddeye Dikkat Edin!

 Estetik ve botoks hakkında merak edilenler. Sac-Ekimi-Sonrasi-Bu-11-Maddeye-Dikkat-Edin

“Saç ekimi son yılların en çok tercih edilen uygulamaları arasında yer alıyor. Bu işlem sırasında olduğu gibi sonrasında da dikkat edilmesi gereken noktalar bulunuyor. Dr. Emrah Çinik, saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gereken 11 maddeyi anlattı.”

1- İşlemin hemen bitiminde ense bölgesine pansuman yapılarak bandaj yapılır, saç ekilen bölgeye özel bone verilir. Kalacağınız yere ulaştığınızda boneyi çıkarınız.

2- Ense bölgesindeki bandaj ertesi gün alınacaktır.

3- İlk gün, ekim yapılan sahalar bir yere temas etmemeli.

4- İlk gece uyurken sırt üstü ,biraz dik olacak şekilde uyuyunuz. Hastanemizde size vereceğimiz boyun yastığını kullanınız.

5- İlk beş gün size verilen ilaçları doktorunuz belirttiği şekilde kullanınız.

6- Operasyon sonrası 1 hafta alkol kullanmayınız. Ayrıca yine bir hafta boyunca aspirin almayınız, sigarayı azaltınız.

7- Bazı kişilerde göz çevresi ve yüzde hafif bir şişlik (ödem) olabilir. Bu durum 2-3 gün içinde geçecektir. Şişlik yapılan lokal anestezinin yer çekimine bağlı olarak aşağı doğru yer değiştirmesidir .Verilen ilaçları talimatlarına uygun kullanırsanız ,bu durumu yaşama ihtimaliniz de azalacaktır

8- Ertesi gün uçak veya diğer vasıtalarla seyahat edebilirsiniz.

9- Egzersiz, spor, havuz, deniz, solaryum, güneşlenme ve sauna gibi aktivitelere 1 ay sonra başlayabilirsiniz

10- İlk saç yıkaması 2. gün başlar ve hastanede yapılır ,özel yıkama yöntemi size detaylarıyla anlatılır. Sonraki yıkamaları kendiniz evde yapabilirsiniz. Saç ekimi yapılan bölgeye losyon sürülür ve 45 dakika beklenir. Ardından bu bölge yavaşça ılık su ile durulanır ve özel şampuan ile yıkanır. Yıkama programı 10 gün sürer.

11- Dilerseniz 2 hafta sonra uzayan saçlarınızı makas ile düzelttirebilirsiniz. Bir yıldan sonra, saçlarınızı tıraş makinasıyla kısaltabilirsiniz (ilk 1 yıl sadece makas ile tıraş olunur).

FUE saç ekiminden sonra saçların alındığı ve ekildiği bölgelerin iyileşme süresi 1-2 gündür. 1 hafta – 10 gün sonra artık saç ekimi yaptırmış olduğunuz anlaşılmayacaktır.

2021’in Estetik Trendleri

 Estetik ve botoks hakkında merak edilenler. 2021in-Estetik-Trendleri

“Belirgin çene hattı, ameliyatsız gıdı estetiği, doğal dudaklar ve botoks hakkında bilgiler veren Estetik Doktoru Elif Benar, 2021’in estetik trendlerini paylaştı.”

Kalıcı olmayan botoks ve dolgu uygulamaları her yıl yeni trendler oluşturuyor. 2021 yılının en trend estetik uygulaması belirgin çene hattı olacak.

Yüz hatlarının çene ile uyumlu olması için uzman dokunuşu gerekir. Çene dolgusu, abartıya kaçmadan kişinin; ağız, yüz ve diş anatomisi dikkate alınarak uygulanmalıdır.

Ameliyatsız gıdı estetiği

Bu yıl artan video konferans görüşmeleri, insanların alt yüz ve gıdı bölgesine odaklanmasına sebep oldu. Gıdı, çeneden başlar ve boynun alt taraflarını sarar. Çene altı sarkması olarak da bilinir. Gıdının nedenleri arasında; genetik, yetersiz ya da aşırı beslenme, hormonal rahatsızlıklar, zararlı alışkanlıklar ve yaşlanma yer almaktadır.

Gıdı her zaman aşırı kilolu kişilerde görülmez. Bazen zayıf kişilerde de çene altı sarkmasına rastlanır. Z kuşağının yaşam tarzı göz önüne alındığında gıdı probleminin neden artış gösterdiği de netlik kazanmıştır.

Doğal dudaklar

Önceki trendlere göz attığımızda, dudak estetiğinde hacim ön plandaydı. Halen önemli bir kitle bu trendi sürdürse de 2021 yılında doğal dudaklar ön plana çıkıyor. Dudak dolgusu minimal bir uygulama olmasına rağmen kişinin yüz hatlarında çok büyük farklar oluşturmaktadır. Dudağa hacimden ziyade şekil vermek yeni trend oldu.

Botoks vazgeçilmezliğini 2021’de sürdürecek

Botoks, geçmiş senelere bakıldığında 40 yaş ve üstü kesimin tercih ettiği bir gençleşme yöntemiydi. Çünkü o dönemlerde botoks, sadece kırışıklık gidermek için uygulanan bir yöntem olarak biliniyordu. Alındaki derin çizgileri gidermesi, kaş kaldırma işlemi ve kalıcı olmayan botoks ile birlikte trend değişmeye başladı.

20’li yaşlarda birçok kişi botoks uygulaması için geliyor. Botoks sayesinde kaşlar daha kalkık, canlı ve çekici bir yüz ifadesi elde edilebiliyor.

 Estetik ve botoks hakkında merak edilenler.


  Like it? Share with your friends!

  0
  8 shares

  What's Your Reaction?

  love love
  14
  love
  hate hate
  6
  hate
  confused confused
  15
  confused
  fail fail
  11
  fail
  fun fun
  10
  fun
  geeky geeky
  8
  geeky
  lol lol
  5
  lol
  omg omg
  13
  omg
  win win
  3
  win

  0 Comments

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Choose A Format
  Personality quiz
  Series of questions that intends to reveal something about the personality
  Trivia quiz
  Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
  Poll
  Voting to make decisions or determine opinions
  Story
  Formatted Text with Embeds and Visuals
  List
  The Classic Internet Listicles
  Countdown
  The Classic Internet Countdowns
  Open List
  Submit your own item and vote up for the best submission
  Ranked List
  Upvote or downvote to decide the best list item
  Image
  Photo or GIF