Frida Kahlo : üzüntüyle geçmiş bir hayatın En güzel aşk sözleri.


0
11 shares

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN >>> YOUTUBE KANALA GİRİŞ İÇİN TIKLA

Yaşadığı hüzünlü ve aşk dolu hayatı ile bu gün bile yüreklerde acı olarak hissedilen fridanın acı çekerken kaleme aldıgı Frida Kahlo Aşk ve Acı Sözleri resimli frida kahlo sözleri ve birbirindne güzel frida kahlo mektuplarını sizler için bir araya getirmeye çalıştık.. ancak bu hüzünlü ve aşk dolu hayatın filimlerde anlatıldıgı gibi mutlu bir sonu yok.. sizde Frida Kahlo feminizm sözleri, Frida Sözleri, Frida Kahlo Sözleri kısa ve Frida Kahlo Sözleri İngilizce arıyorsanız dogru yerdesiniz.

Mektupları…

 Frida Kahlo : üzüntüyle geçmiş bir hayatın En güzel aşk sözleri. frida

Diego:
Senden niye vazgeçtim Diego!
Kötü günümde yanımda olmadığın zaman vazgeçtim.
Canın sıkıldığında benimle paylaşmadığını, kırılacak veya tedirgin olacak olsam bile düşüncelerini açıkça söylemediğini anladığım zaman vazgeçtim.
Bana yalan söylediğini anladığım zaman vazgeçtim.
Gözlerime baktığında kalbinle bakmadığını ve bana hala söylemediğin şeyler olduğunu hissettiğimde vazgeçtim.
Her sabah benimle uyanmak istemediğini, geleceğimizin hiçbir yere gitmediğini anladığım zaman vazgeçtim.
Düşüncelerime ve değerlerime değer vermediğin için vazgeçtim.
Ağrılarımı dindirecek sıcak sevgiyi bana vermediğinde vazgeçtim.
Sadece kendi mutluluğunu ve geleceğini düşünerek beni hiçe saydığın için vazgeçtim.
Tablolarımda artık kendimi mutlu çizemediğim ve tek neden “sen” olduğun için vazgeçtim.
Bencil olduğun için vazgeçtim.
Bunlardan sadece bir tanesi senden vazgeçmem için yeterli değildi, çünkü sevgim yüceydi.
Ama hepsini düşündüğümde senin benden çoktan vazgeçtiğini anladım.
Bu yüzden ben de senden vazgeçtim.

 Frida Kahlo : üzüntüyle geçmiş bir hayatın En güzel aşk sözleri. Frida-Kahlo-Sozleri-Ve-Resimli-Mesajlari-6565-1

FRİDA KAHLO’DAN DİEGO’YA MEKTUPLAR

Diego’m için.

Dünyalara sessizce hayat verenim, en önemlisi yanılsama olmaması. Gün doğumları, dost kırmızılar, büyük maviler, yaprak dolu eller, gürültücü kuşlar, saçta parmaklar, güvercin yuvaları, insanın mücadelesine dair ender bir kavrayış, saçma şarkının basitliği, kalbimdeki rüzgarın budalalığı = uyak yapma kızım = antik Meksika’nın tatlı çikolatası, ağızdan gelen kanda kopan fırtına – kasılma, alamet, kahkaha ve incinin saf dişten iğneleri, Temmuzun yedisinde bir hediye, istiyorum, alıyorum, şarkı söylüyorum, söyledim, bundan böyle bizim büyümüzün şarkısını söyleyeceğim – aşkımızı.

Gerçek, öyle büyük ki, ne konuşmak ne uyumak ne dinlemek ne sevmek istiyorum. Kendimi tuzağa düşmüş hissetmek, hiç kan korkusu olmadan, zamanın ve büyünün dışında, senin kendi korkunun ve büyük ıstırabının içinde, ve kalbinin atışında. Tüm bu deliliği senden isteseydim, biliyorum sessizliğinde sadece karmaşa olurdu. Bu saçmalıkta senden şiddet istiyorum ve sen, sen bana incelik veriyorsun, ışığını ve sıcaklığını. Seni resmetmek isterim, ama bu şaşkınlığım içerisinde, hiç renk yok çünkü çok renk var, büyük aşkımın somut hali.

Diego’m:

Gecenin aynası. Gözlerin tenimde yeşil kılıçlar. Ellerimizin arasında dalgalar. Tamamın seslerle dolu bir boşlukta – gölgede ve ışıkta. Sana rengi yakalayan OKZOKROM dediler. Bana KROMOFOR – renk veren. Sen sayıların tüm kombinasyonlarısın. Hayat. Dileğim çizgileri şekilleri tonları hareketi anlamak. Sen gerçekleştiriyorsun ve ben alıyorum. Sözün boşlukta seyahat edip benim yıldızlarım olan hücrelerime ulaşıyor, sonra senin hücrelerine gidiyor ki onlar da benim ışığım.

Diego:

Hiçbir şey ellerinle kıyaslanamaz, hiçbir şey gözlerinin altın-yeşili gibi değil. Vücudum günlerdir seninle dolu. Sen gecenin aynasısın. Şiddetli bir şimşek çakışı. Toprağın nemi. Koltuk altlarının oyuğu benim sığınağım. Parmaklarım kanına değiyor. Tüm sevincim çiçek-çeşmenden fışkıran hayatı hissetmek ve sana ait tüm sinir yollarımı bununla doldurmak.

 Frida Kahlo : üzüntüyle geçmiş bir hayatın En güzel aşk sözleri. Frida-Kahlo-Sozleri-Ve-Resimli-Mesajlari5595-1024x1020

■ ■ ■

FRİDA KAHLO SÖZLERİ: RESİMLİ SÖZLERİ, ANLAMLI VE KISA SÖZLERİ

Ben haklı olmak istemiyorum. Kimse benden özür de dilemesin. Beni sadece rahat bırakın. Ben sizin ne istediğini bilmeyen yanınızla savaşamam.

Tek bir şey için ağlanmaz, birikmiştir.

Bir gerçek varsa o da bedenime acının ilk kez o gün girmiş olduğudur” “Seni sevmeye başladığım o günden beri acı çeken bir yüreğim var”

”Diego, gerçek, öyle büyük ki ne konuşmak ne uyumak ne dinlemek ne sevmek istiyorum…”

 Frida Kahlo : üzüntüyle geçmiş bir hayatın En güzel aşk sözleri. Frida-Kahlo-Sozleri

FRİDA KAHLO : HÜZÜNLÜ AŞK SÖZLERİ

”Gecelerim öğüt vermiyor. Gecelerim uyanık görülen bir düş gibi seni düşünüyor.”

Yürüyemezsem dans ederim.

Güzellik ve çirkinlik bir seraptır. Eninde sonunda herkes içinizi görür.

Bir gün her şey yoluna girerse, umarım hala hevesim ve istediğim kalmış olur.

İlk aşk kedi gibi sessizce yanaştı. Onun gelişini ne gördüm ne de duydum.

Sessizlik bir kadının en sesli ağlamasıdır. Eğer bir kadın seni görmezden gelmeye başladıysa onu çok fazla incittiğinden emin olabilirsiniz.

 Frida Kahlo : üzüntüyle geçmiş bir hayatın En güzel aşk sözleri. Frida-Kahlo-Sozleri-Ve-Resimli-Mesajlari445

Frida Kahlo sözleri: Feminist, aşk, acı, namus sözleri

Ayaklar, uçmak için kanatlarım varken sizi neden arayayım?

Gez ve kimseye söyleme; gerçek bir aşk hikayesi yaşa, kimseye söyleme. Mutlu ol, kimseye söyleme. İnsanlar güzel şeyleri mahveder.

Rüyaları ya da kabusları asla resmetmedim. Resmettiklerim benim kendi gerçeklerimdi.

Aptal bir kadın olmadım ama aptal bir kadını oynamışlığım çoktur.

 Frida Kahlo : üzüntüyle geçmiş bir hayatın En güzel aşk sözleri. Frida-Kahlo-Sozleri-Ve-Resimli-Mesajlari-55598-1024x1001

Frida Kahlo feminizm sözleri

Başıma gelen en iyi şey, acı çekmeye alışmaya başlamam.

Kendi tenimden daha çok seviyorum seni.

Acılarımı boğmaya çalıştım; ama pislikler yüzmeyi öğrendiler ve şimdi ben, bu hoş ve iyi his tarafından alt edildim. Frida Kahlo feminizm sözleri

Yaşanan tüm saatlerden sonra. Vektörler asıl yönlerinde devam ediyor. Hiçbir şey onları durdurmuyor. Canlı histen başka bir bilgileri yok. Tek istedikleri bir yerde buluşana kadar devam etmek. Yavaşça. Büyük bir huzursuzlukla ama altın parçanın her şeye kılavuzluk ettiğine dair güvenle. Hücresel bir diziliş var. Hareket var. Işık var. Tüm merkezler aynı. Budalalık diye bir şey yok. Her zaman olduğumuz ve olacağımız gibiyiz. Aptal kadere bel bağlamıyorum” Frida Kahlo feminizm sözleri

 Frida Kahlo : üzüntüyle geçmiş bir hayatın En güzel aşk sözleri. Frida-Kahlo-Sozleri-Ve-Resimli-Mesajlari-54548

İz bırakan Frida Kahlo Sözleri

”Bedenim birkaç sokağın ya da adi bir coğrafyanın bizi ayırdığını anlayamıyor. Bedenim, gecenin ortasında senin gölgeni görememekten dolayı acıdan çıldırıyor.”

”İçimde kırk kadın, Kırkı da yabancı. Kırkı da öteki ” İz bırakan Frida Kahlo Sözleri

“Beni anlamadın demeyeceğim. Beni anladın. Zaten en dayanılmaz acı buydu. Sen beni anladın. Anladığın halde canımı yaktın.”

Kendi portremi resmediyorum çünkü çoğunlukla yalnızım, çünkü en iyi tanıdığım insanım. İz bırakan Frida Kahlo Sözleri

 Frida Kahlo : üzüntüyle geçmiş bir hayatın En güzel aşk sözleri. Frida-Kahlo-Sozleri-Ve-Resimli-Mesajlari-6565

Frida Kahlo Sözleri Resimli

Bu bitmek bilmez bir can çekişmeden ibaret olan yaşamımla ilgili olarak şunları söyleyebilirim: Ben uçmak isteyip de uçamayan bir kuş gibiydim. Frida Kahlo Sözleri Resimli

Nasıl olsa umutsuz olacaksam, hiç olmazsa üretken olmalıyım.

”İyileşmek mi?” dedi Frida. ”Ama ben hasta değilim ki. Kırık döküğüm. Aynı şey değil, anlıyor musunuz?”

”Çıkış yolunun güzel olacağını ve asla geri dönmeyeceğimi umarım.” Frida Kahlo Sözleri Resimli

 Frida Kahlo : üzüntüyle geçmiş bir hayatın En güzel aşk sözleri. Frida-Kahlo-Sozleri-254

Frida Kahlo Aşk ve Acı Sözleri

Bedenim beni bırakacak. Oysa ben hep o bedenin kurbanı olmuşumdur; biraz asi de olsa bir kurban işte. Biliyorum aslında birbirimizi yok edeceğiz, böylece mücadele sonunda ortaya hiç bir galip çıkmayacak. Düşüncenin sırf hasar görmemiş olmasından ötürü, tenden oluşan öteki maddeden kopabileceğini düşünmek ne hoş bir yanılsama. Frida Kahlo Aşk ve Acı Sözleri

Mutluluk nedir, biliyor musun? diye sordu Frida, muzip bir bakışla. ‘Sosyalizm olabilir ya da belki nirvana.” Hayır öyle değil, şu an mutluluk nedir? ”Sıcacık öğle yemeğini getirdiğin çiçekli küçük sepet.” Bak Diego, yine bulamadın. Şu an mutluluk, bu söylediğinin biraz daha ötesinde bir şey. Ben hamileyim. Duyuyor musun? Kurbağayla beyaz güvercin karması minik bir bebeğim olacak. Frida Kahlo Aşk ve Acı Sözleri

Hep kendimi dünyanın en garip insanı olarak düşünürdüm. Fakat sonra dünyada ne kadar çok insan olduğunu düşünmeye başladım. Bu kadar çok insan arasında elbet benim gibi biri olmalıydı, kendini benzer yönlerden tuhaf ve kusurlu hisseden. Sonra onu hayal etmeye başladım. Bir yerlerde oturmuş onun da beni düşünüyor olduğunu hayal ettim. Yani eğer bir yerlerdeysen ve bunu okuyorsan ve bunu biliyorsan, evet, bu doğru ben buradayım ve en az senin kadar garibim. Frida Kahlo Aşk ve Acı Sözleri

Frida Kahlo aşk Sözleri

Aşk mıydı? Bilmiyorum. Eğer aşk her şeyi kapsıyorsa, çelişkileri ve taşkınlıkları, aşırılıkları ve söylenemeyenleri, evet, o zaman buna aşk diyebiliriz. Ama aksi takdirde, hayır, aşk değildi bu.

Kaç yaşına gelirsem geleyim kalbime dokunan sözlere, saçımın okşanmasına, güzel bir bakışa yenik düşeceğim.

Kendime sözümdür; Bir daha içime sinmeyen ve değersiz hissettirildiğim hiç bir yerde durmayacağim. Ne kadar kötülük görürsem göreyim, içinden tertemiz çıkıp, iyiliği, sevgiyi ve inceliği savunacağım. Bir daha yüzüme kapanan hiçbir kapının arasına elimi koymayacağım.

İçimde kırk kadın, Kırkı da yabancı. Kırkı da öteki…

Ahlak ve namus deyince sadece kadından konuşmaya başlayan herkes, ahlaksız ve namussuzdur.-

 Frida Kahlo : üzüntüyle geçmiş bir hayatın En güzel aşk sözleri. frida-1024x512

Frida Kahlo Sözleri kısa

Erkekler hükmedebileceği kadınları ister hayatında. Kendi kadar güçlü kadınla asla baş edemez. Bu yüzden güçlü kadınlar olarak yalnız öleceğiz.

Akıl durdu kalp soğudu. Dil de susunca, vazgeçtim.

Benim acı çeken bir yüreğim var Diego. Seni sevmeye başladığım o günden beri, acı çeken bir yüreğim var.

Her kadın saçma sapan bir adam sevmeden olgunlaşmaz muhakkak en güzel duygularını en ruhsuz adamlar öldürür.

Ama sevgilim, bir daha gelseydim dünyaya yine seni severdim. Canlı canlı çürüyeceğimi bilerek!

Bir dik duruşun, Kaç yenilgi, Kaç gözyaşı, Kaç kalp ağrısı ettiğini bilemezsiniz.

Yüz kere yere düşmüş olayım; başkalarına çelme takan biri olmayacağım. Ben kazanan değil, insan olmak istiyorum.

Sevgi basitti, karmaşık olan bizlerdik.

Senin çirkin olduğunu söyleyen annemden nefret ettim. Sana benim gibi bakamayan herkesten. Senin güzelliğini görememelerini anlayamadım hiç…

 Frida Kahlo : üzüntüyle geçmiş bir hayatın En güzel aşk sözleri. frida2

Frida Kahlo Aşk ve Acı Sözleri

“Yüreğindeki kaygı insanı çökertir fakat iyi söz yüreğini sevindirir.

Anlamıyorsun. Affetmek mesele değil, sen ne yapsan ben affederim zaten. Ama benden söküp kopardığın şeyi yerine geri koyamam.

Seni sevmeye başladığım o günden beri acı çeken bir yüreğim var.

Acılar geçicidir. Ama her sevinç, en derin sonsuzluğa uzanır. Sessizlik bir kadının en sesli ağlamasıdır. Eğer bir kadın seni görmezden gelmeye başladıysa, onu çok fazla incittiğinden emin olabilirsin.

Gözlerime baktığında kalbinle bakmadığını ve bana hala söylemediğin şeyler olduğunu hissettiğimde vazgeçtim.

 Frida Kahlo : üzüntüyle geçmiş bir hayatın En güzel aşk sözleri. instagramda-Paylasilacak-Kisa-Guzel-Sozler
Frida Kahlo Sözleri

Ben aşkın, acının ve devrimin kadınıyım.

Hayatta başıma iki korkunç kaza geldi, biri geçirdiğim otobüs kazası, diğeri de Diego…

Kendi kaprisi dışında hiçbir yasa tanımayan bir despotun yönettiği ülkemden kaçmaktaydım.

“Bir gün oğlum olursa ona ilk öğreteceğim şey, gönül almak için çabalamanın erkekliğinden hiçbir şey götürmeyeceği olacak.

Kendinize sihirmişsiniz gibi bakacak olan bir aşk seçiniz.

Tek bir şey için ağlanmaz, Birikmiştir…

Ağrılarımı dindirecek sıcak sevgiyi bana vermediğinde vazgeçtim. Sadece kendi mutluluğunu ve geleceğini düşünerek beni hiçe saydığın için vazgeçtim. Tablolarımda artık kendimi mutlu çizemediğim ve tek neden sen olduğun için vazgeçtim.

Sakinliğimi çalanlar, Beni deli olmakla suçluyor.

Bir erkek vazgeçmek istiyorsa tek bir neden yeterlidir. Ama biz kadınlar sevgimiz için mücadele ederiz.

 Frida Kahlo : üzüntüyle geçmiş bir hayatın En güzel aşk sözleri. frida-cicekler

Frida Kahlo feminizm sözleri

Bir gün her şey yoluna girerse, umarım hala hevesim ve isteğim kalmış olur.

Büyüyünce, insanın kendini nasıl yalnız hissettiğini göreceksin.

Ben, uçmak isteyip de uçamayan bir kuş gibiydim.

Ben kadınım. Ve senin istediğin gibi değil kendi istediğim gibi bir kadınım.

Zaman geçtikçe azalmasını beklediğim duygular, bedenimi daha çok ele geçiriyor.

Seni sevmeye başlayalı çok uzun zaman oldu. Küçük bir kız çocuğu idim, seni sevmeye başladığımda. Şimdi ise bedeni çürümeye başlayan yaşlı bir kadınım. Bütün bedenler çürüyor aslında Diego’m. Eskiyor bütün bedenler.

Acılarımı boğmaya çalıştım; ama pislikler yüzmeyi öğrendiler ve şimdi ben, bu hoş ve iyi his tarafından alt edildim.

Kadınlar yavaş yavaş unutur. Önce yara’dan başlar, sonra yarayı açandan…

Ölmesinler diye, çiçekler çiziyorum…

Bir gün gittiğimde, geride hiçbir izim kalmasını istemeyecek kadar kırgın ayrılacağım.

Acı çeken yüreği var ise bir bedenin, daha hızlı çürüyor o beden.

 Frida Kahlo : üzüntüyle geçmiş bir hayatın En güzel aşk sözleri. Frida-Kahlo-Sozleri-Ve-Resimli-Mesajlari5595-1-1024x1020

Yüreğindeki kaygı insanı çökertir fakat iyi söz yüreğini sevindirir.

Uğraşarak düzeltemediğinden, vazgeçerek kurtulursun.

Belki zor bir kadınım, ama içimde hayal edemeyeceğin kadar büyük bir kalp var.

İyileşmek mi? Ama ben hasta değilim ki, kırık döküğüm. Aynı şey değil, anlıyor musun?

“Kötü Günümde Yanımda Olmadığın Zaman Vazgeçtim.”

Kötüyüm, gitgide daha da kötü olacağım ama yavaş yavaş yalnız kalmaya alışıyorum, bu bile bir şeydir. Bir avantaj, bir zaferdir.

İnsanın ifade edemediği şeyin gücü; patlayıcı, hasar verici, kendi kendini yıkıcı bir güçtür. İfade etmek, kurtulmanın başlangıcıdır.

Bu bitmek bilmez bir can çekişmeden ibaret olan yaşamımla ilgili olarak şunları söyleyebilirim: Ben uçmak isteyip de uçamayan bir kuş gibiydim.

 Frida Kahlo : üzüntüyle geçmiş bir hayatın En güzel aşk sözleri. frida-kalo-yazilar


  Like it? Share with your friends!

  0
  11 shares

  What's Your Reaction?

  love love
  11
  love
  hate hate
  5
  hate
  confused confused
  13
  confused
  fail fail
  10
  fail
  fun fun
  8
  fun
  geeky geeky
  6
  geeky
  lol lol
  3
  lol
  omg omg
  11
  omg
  win win
  1
  win

  0 Comments

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Choose A Format
  Personality quiz
  Series of questions that intends to reveal something about the personality
  Trivia quiz
  Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
  Poll
  Voting to make decisions or determine opinions
  Story
  Formatted Text with Embeds and Visuals
  List
  The Classic Internet Listicles
  Countdown
  The Classic Internet Countdowns
  Open List
  Submit your own item and vote up for the best submission
  Ranked List
  Upvote or downvote to decide the best list item
  Image
  Photo or GIF