Pandemi ile ortaya çıkan Seks Hakkında Şaşıracağınız 6 bilgi.

" Dünyanın gözleri bu yıl koronavirüs hakkında yapılan araştırmalarda olsa da cinsellikle ilgili de bazı ilginç veriler bulundu. İşte 2020’de seks hakkında keşfedile


-1
10 shares, -1 points

YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDİN >>> YOUTUBE KANALA GİRİŞ İÇİN TIKLA

 1. 1 İnsanların cinsel dürtüleri, pandemiye çeşitli şekillerde yanıt verdi

   Pandemi ile ortaya çıkan Seks Hakkında Şaşıracağınız 6 bilgi. pandemi-cinsellik

  Koronavirüs ile mücadele ettiğimiz tüm yıl boyunca evlerde karantinadaydık. Bazı araştırmalar, bu pandemi sürecinde libidomuzun durma noktasına geldiğini buldu! Mayıs ayında Cinsel Tıp Dergisi'nde yayınlanan bir araştırma, pandeminin başlamasından bu yana, İngiliz yetişkinlerin % 60'ının seks yapmadığını ve haftada bir mastürbasyon yaptığını bildirdi.

  Ancak International Journal of Gynecology & Obstetrics'de yayınlanan bir başka çalışmada, pandeminin ilk aylarında kadınların aslında daha fazla seks yaptıkları ve genellikle daha fazla cinsel istek hissettikleri ortaya çıktı.

  Bu farklı çalışmalar, salgının cinsellik üzerinde farklı etkileri olduğunu ortaya koydu. Bazı insanlar için stres cinsel dürtüleri azaltabiliyor, bazı insanlar için ise seks, stresten kurtulmanın yolu olabiliyor.

 2. 2 Minnettarlık ile iyi seks arasında bir bağlantı var

   Pandemi ile ortaya çıkan Seks Hakkında Şaşıracağınız 6 bilgi. pandemide-cinselliktir

  Social Psychological and Personality Science dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre, minnet duygusunun cinsel hayata faydası olabiliyor. Araştırmacılar, ilişkisinde minnet duygusu olanların, eşlerinin zevk alıyor olmasına daha fazla önem verdiğini keşfettiler. Bu da her iki taraf için daha iyi seks sağlama eğilimini sağlıyor.

 3. 3 Bir kadın uyandırıldığında koku alabilirsiniz

   Pandemi ile ortaya çıkan Seks Hakkında Şaşıracağınız 6 bilgi. cinsellik-pandemide-neoldu

  Görünüşe göre, uyarılma deneyimi belirli bir koku ile geliyor ve bu, diğer insanların alabileceği bir koku. Archives of Sexual Behavior'da yayınlanan bir araştırma, erkeklerin cinsel olarak uyarılmış kadınlar ile uyandırılmamış kadınlar arasındaki farkı sadece ter koklayarak anlayabildiğini buldu. Önceki araştırmalar hüzün ve korku gibi diğer duygusal durumların da tanımlanabilir kokulara, yani kemosinyallere’ sahip olduğunu keşfetmişti.

 4. 4 Her 4 kadından biri menopozdan sonra iyi bir cinsel yaşam istiyor

   Pandemi ile ortaya çıkan Seks Hakkında Şaşıracağınız 6 bilgi. pandemide-sicaklik

  Menopozdan sonra seks hayatının bittiğine inananların aksine, 40 yaşın üzerindeki pek çok kadın iyi bir cinsel yaşamı sanıldığından çok daha fazla önemsiyor. Konuyla ilgili yapılan bir araştırma, kadınların % 45'inin orta yaşın erken dönemlerinde seksin önemli olduğuna inanmaya başladığını ve % 27'sinin ise orta yaş boyunca önem vermeye devam ettiğini söylüyor.

 5. 5 Uygun olmayan ebeveynlerle büyümek, bir yetişkin olarak cinsel yaşamınızı etkileyebilir

   Pandemi ile ortaya çıkan Seks Hakkında Şaşıracağınız 6 bilgi. pandemi-ve-erotizm

  International Journal of Sexual Health'de yayınlanan bir araştırmaya göre, ihmalci veya uygun olmayan ebeveynlerle büyüyen insanlar daha fazla cinsel zorluk yaşama eğiliminde oluyor. Buna daha az tatmin edici seks, daha fazla cinsel işlev bozukluğu ve seksle ilgili olumsuz duygular dahil.

  Neden? Araştırmalara göre, ilgisiz ya da yanlış tavırlarda olan ebeveynlerle büyümek, kişinin benlik duygusuna sahip olmasına engel oluyor. Benlik duygusunun gelişimi, kişinin kendisinin ve başkalarının zihinsel durumlarını anlamasının, olumlu ve sağlıklı bir cinselliğin temeli olarak adlandırılıyor.

 6. 6 Seks hakkında konuşmak depresyonu ve cinsel hayatı iyileştiriyor

   Pandemi ile ortaya çıkan Seks Hakkında Şaşıracağınız 6 bilgi. pandemi-erotik

  Depresyon ve antidepresanlar cinsel dürtüleri azaltabiliyor. Peki seks hakkında konuşmanın cinsel yaşama ve depresyona iyi geldiğini söylesek ne düşünürdünüz? Konuyla ilgili yapılan bir çalışmada, seks hakkında konuşan çiftlerin cinsel hayatlarında daha mutlu olduğu ortaya çıktı.

  Geçmişte yapılan birçok araştırmada da cinsel iletişimin iyi seksin anahtar olduğu ve depresyonlu çiftler için cinsel arzular, zorluklar ve çözümler hakkında konuşmanın en iyi yol olduğu sonucuna varılmıştı.


  Like it? Share with your friends!

  -1
  10 shares, -1 points

  What's Your Reaction?

  love love
  3
  love
  hate hate
  13
  hate
  confused confused
  5
  confused
  fail fail
  1
  fail
  fun fun
  16
  fun
  geeky geeky
  15
  geeky
  lol lol
  11
  lol
  omg omg
  3
  omg
  win win
  10
  win

  0 Comments

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Choose A Format
  Personality quiz
  Series of questions that intends to reveal something about the personality
  Trivia quiz
  Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
  Poll
  Voting to make decisions or determine opinions
  Story
  Formatted Text with Embeds and Visuals
  List
  The Classic Internet Listicles
  Countdown
  The Classic Internet Countdowns
  Open List
  Submit your own item and vote up for the best submission
  Ranked List
  Upvote or downvote to decide the best list item
  Image
  Photo or GIF