acik ogretim online testler 5

Açık Lise Fizik 1 Testi (Temmuz 2020) Çıkmış Sınav Soruları

Açık Lise

Bu sayfamızda Açık liseye giden öğrencilerimiz Geçmiş döneme ait çıkmış soruları pratik yaparak sınava hazırlanmaları konusunda yardımcı olmak amacı ile kodlanmıştır. sitemizde geçmiş döneme ait açık lise soruları oluşturulmuştur.

Results

-
Birbirinden farklı Kısa ve Güzel Sözler için ilk tercihiniz ilksoru.com olsun. Daha fazlası için bize güzel sözler göndermeyi unutmayın.
Birbirinden farklı Kısa ve Güzel Sözler için ilk tercihiniz ilksoru.com olsun. Daha fazlası için bize güzel sözler göndermeyi unutmayın.

#1. Evrendeki olayları sebep sonuç ilişkisiyle birbirine bağlayan maddenin temel özellikleri ve yapı taşlarını arayan evrendeki düzenliliği keşfetmeye çalışan bilim dalı hangisidir?

#2. “Atomun yapısındaki proton ve elektronların sahip oldukları elektrik yükleri ve etkileşimleri, oluşturdukları elektrik alan ve elektriksel kuvveti inceler.” Bu ifade fizik biliminin hangi alt dalı ile ilgilidir?

#3. Fizik biliminin alt dallarından biri olan dalgalar ve optik alanındaki gelişmeler sonucu hangi cihazlar geliştirilmiştir?

#4. Temel büyüklükler cinsinden ifade edilen diğer büyüklüklere türetilmiş büyüklük adı verilir. Buna göre aşağıdakilerden hangisi türetilmiş büyüklüktür?

#5. Aşağıdakilerden hangisi skaler bir büyüklüktür?

Select all that apply:

#6. Türk Silahlı Kuvvetlerinin haberleşme ve cihaz ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 1975 yılında kurulan bilim araştırma merkezi hangisidir?

#7. Uluslararası birim sisteminde aşağıdakilerden hangisi kullanılmaz?

#8. Kütlesi 2 ton olan kamyon kaç kg’dır? (1 ton = 1000 kg)

#9. Aşağıdaki uygulama alanlarının hangisinde özkütle farkından yararlanılmaz?

#10. Aşağıdaki hareket örneklerinden hangisinde aynı anda hem öteleme hem de dönme hareketi birlikte gerçekleşir?

#11. Bir öğrenci 2 km batı yönünde yürüdükten sonra 3 km güneye daha sonra 2 km doğu yönünde yürüyüp hareketini tamamlıyor.

#12. Atom çekirdeğinde yer alan proton ve nötronların bir arada durmasını sağlayan çok küçük boyutlarda rastlanan temel kuvvetlerin en şiddetli olan kuvveti aşağıdakilerden hangisidir?

#13. 72 kg kütleye sahip bir insanın ağırlığı kaç N’dır? (g = 10 m/s²)

#14. Sürtünme kuvvetinin büyüklüğü ile ilgili; I. Sürtünen yüzeylerinin cinsine bağlıdır. II. Sürtünen yüzeylerin alanına bağlıdır. III. Sürtünen yüzeye etki eden toplam dik kuvvet ile doğru orantılıdır. yargılarından hangileri doğrudur?

finish

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.