Azra Akın

Azra Akın


Azra akın kimdir – azra akın resimleri – azra hakkında merak edilenler ünlü model şimdi ne yapıyor nasıl bir hayatı var merak edilenlerin hhepisini sizleri çin toplarladık.


 Azra AkınDünya güzeli olduktan sonra yaşadığı sakin hayatla dikkatleri üzerine çeken Azra Akın merak konusu oldu. Peki Azra Akın kimdir aslen nereli eşi kim? Azra Akın ile ilgili tüm detaylar ilksoru.com’da.


 Azra Akın


Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 – Her Şey Mümkün (Pelin) (Sinema Filmi)
2014 – Çilek (Çilek) (Sinema Filmi)
2014 – 2015 – Poyraz Karayel (Çiğdem) (TV Dizisi)
2014 – Arkadaşım Hoşgeldin (Kendisi)(Tv Programı)
2013 – Galip Derviş 2. Sezon (TV Dizisi)
2012 – Muck (Elif) (TV Dizisi)
2012 – Yalan Dünya 2. Sezon (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2011 – Geniş Aile 3. Sezon (Neşe) (TV Dizisi)
2010 – Peşpeşe (Pelin) (Sinema Filmi)
2009 – Ayrılık (Firengiz Babayev) (TV Dizisi)
2009 – Ah Kalbim (Kendisi) (TV Dizisi)
2008 – Sen Harikasın (TV Dizisi)
2008 – Rüzgar (Leyla) (TV Dizisi)
2007 – Oyun Bitti (Dilan) (TV Dizisi)
2006 – İlk Aşk (Bahar) (Sinema Filmi)
2005 – Teberik Şanssız (Fulya) (TV Filmi)
2004 – Yağmur Zamanı (Eylül) (TV Dizisi)
2004 – Anlat İstanbul (Pamuk Prenses) (Sinema Filmi)

Tiyatro :

2009 – 72. Koğuş, Sadri Alışık Tiyatrosu Azra Akın
Azra Akın, 8 Aralık 1981’de Hollanda’nın Almelo kentinde dünyaya geldi. Babası aslen Uşak’ın Karahallı ilçesinden ve Eskişehirspor’da futbol oynamış Nazım Akın, annesi ise Afyon’un Emirdağ ilçesinden Hollanda’da Türk ilkokulunda Türkçe öğretmenliği yapan Ayda Akın’dır. Aile 1971 yılında Hollanda’ya yerleşmiştir. Akın’ın kendisinden iki yaş küçük Doruk adlı bir kız kardeşi vardır.


 Azra Akın


Azra Akın, Hollanda’da bale, resim ve müzik gibi sanat dallarında eğitim görmüştür. Hollanda’da gittiği liseden mezun oldu.1998 yılında Elite Model yarışması Türkiye ayağı ile birincilik kazanmıştır. Ardından Fransa’nın Nice kentinde düzenlenen Avrupa Elit Model yarışmasında ilk 15′e girip Elit Model seçildi. Yarışma sonrası Almanya’nın en büyük katalog çekim firması Otto’yla anlaştı. Otto’nun foto modeli oldu. Almanya, İngiltere ve ABD’ye gidip pozlar verdi, defilelere katıldı. Birçok gençlik dergisine kapak oldu.


 Azra Akın


Daha sonra 2002 yılında Star TV’nin düzenlediği Türkiye güzellik yarışmasında birinci olmuştur. Bu yarışma sonucu Miss World yarışmasına katılmaya hak kazanmıştır. İlk olarak Nijerya’da düzenlenmesi planlanan yarışma bu ülkedeki Amina Lawal adlı kadının evlenmeden çocuk sahibi olması ve bunun sonuncunda ölümle cezalandırılmasını protesto için birçok ülke tarafından boykot edilme tehlikesiyle karşılaşınca Londra’ya alınmıştır. Yarışma sonucunda Miss World ünvanını 1932’de Keriman Halis’in ardından Türkiye’ye ikinci defa getiren Azra Akın olmuştur. Bu ünvan 1954’de bir Mısırlı güzele verilen dünya güzelliği ödülünden bu yana nüfusunun büyük çoğunluğu müslüman olan bir ülkeye gitmemişti.


 Azra Akın


Güzellik yarışmasının ardından Manken-modellik yapan Azra Akın, aynı zamanda reklamlarda ve TV dizilerinde oyunculuk da yapmaktadır.
2005 yılında Tamer Karadağlı ile beraber “Yağmur Zamanı” adlı dizide başrolde Eylül karakterini canlandırdı. 2009 yılında Sadri Alışık Tiyatrosu’nda Kemal Başar’ın yönetmenliğinde, 72. Koğuş adlı oyunda rolaldı.
 Azra Akın
30 Ekim 2010 tarihinde Acun Ilıcalı tarafından 2010’da Show TV’de yayınlanmaya başlayan ancak Star TV’ye transfer olan Yok Böyle Dans yarışmasına yarışmacı olarak katıldı ve birinci oldu. Sunuculuğunu; Acun Ilıcalı, Hanzade Durmuş, Burcu Esmersoy, Cem Ceminay’ın yaptığı 1. Sezon yarışmanın jüri koltuğunda Lilia Bennett, Saba Tümer, Sait Sökmen ve Tan Sağtürk bulunmuştur. Yarışmacılar ise; Defne Joy Foster, Azra Akın, Güneri Civaoğlu, Nilgün Belgün, Burcu Esmersoy, Bedük, Metin Arolat, Burcu Güneş, Bora Kozanoğlu, Eda Taşpınar, Derya Büyükuncu, Sibel Arna ve Pascal Nouma’dır.

 Azra Akın2011 yılında yarışmanın ikinci sezonunda Azra Akın jüri olarak katıldı.

2011 yılında Star TV’de yayınlanan Geniş Aile dizisinde rol almıştır. 2012’de M.U.C.K. dizisinde müzik öğretmeni olan Elif Hoca karakterini canlandırmıştır. Yapımcılığını Plato Film’in üstlendiği M.U.C.K. dizisinde Azra Akın müzik öğretmenini, Haluk Piyes ise drama hocasını canlandırırken Murat Serezli ise fakültenin dekanı rolünde oldu. Azra Akın


2007 yılında altı ay kadar Akın Saatçi ile beraber oldu. 2002 yılında, Kıvanç Tatlıtuğ ile tanıştı ve çiftin ilişkisi 2008 yılına kadar devam etti. 2011 yılında barışan çift 2013 Şubatında yine ayrıldıktan sonra tekrar 2013 Martında barıştılar ama bu sefer evlilik kararı aldıklarını duyurdular. Ama yine ayrıldılar.


 Azra Akın


2013 yılından bu yana Atakan Koru ile birlikte olan Azra Akın 2017 yılının Ağustos ayında evleneceklerini söylemiştir. 24 Ağustos 2017 tarihinde Tekirdağ’da bir bağ evinde aile ve yakın dostlarının katıldığı bir yemek daveti ile evlendi. 17 Kasım 2018 tarihinde bir oğlu dünyaya geldi. Azra Akın2014 yılında Kanal D’de yayınlanan Galip Derviş dizisinde konuk oyuncu olarak Gülten rolünü canlandırdı.


2014 yılında Halil Sezai’nin yapımcılığını üstlendiği “Çilek” filminde Azra Akın, İlker Aksum, Halil Sezai, Bülent Şakrak, Selen Öztürk ile beraber başrol oynadı.


 Azra Akın

2015 yılında başrollerini İlker Kaleli ve Burçin Terzioğlu’nun paylaştığı Poyraz Karayel adlı diziye, Çiğdem karakteriyle katıldı.


2017 yılında yönetmenliğini Alper Babayağmur’un yaptığı “Her Şey Mümkün” adlı romantik-komedi filmin başrollerinde Yetkin Dikinciler ile birlikte yer aldı.

 Azra Akın
 Azra Akın
  • Anket

    • Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
  • Copyright 2021 ilksoru.com. ilk soru - sitemap

    Buraya kadar geldiysek kaybedecek birşey kalmamıştır..