Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?

Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?

Göz Makyajı Nasıl Yapılır Püf noktaları nelerdir ?


Göz Makyajı Nasıl Yapılır  : Makyaj yapoarken Göz makyajı doğru yapılmazsa bütün uğraşlar boşa gidecektir çünki makyajı tamamlayan ve sizi siz yapan göz makyajıdır. unutmayın yanlış bir göz makyajı yaptıysanız karşınızdakini etkilemeniz çok daha zor olacak Gözler kalbin aynasıdır derler. Bayağı bir düz mantıkla ilerlersek eğer, o halde harika gözler harika bir kalbin aynasıdır da diyebiliriz. E gizemli, derin bakışlı ve tek teklime ile harika gözlere nasıl kavuşuyoruz peki? Göz makyajı teknikleri arasından, adına dumanlı göz makyajı ya da buğulu göz makyajı dediğimiz teknikleri kullanarak elbette. Dumanlı göz makyajı, buğulu göz makyajı ya da gölgeli göz makyajı… Bu üç terimin de aslında aynı makyaj türü için kullanıldığını belirtelim. Siz dilediğiniz tabiri seçin, sonuç bir makyaj harikası olacak, eminiz. Modası asla geçmeyen bu makyaj nasıl yapılır derseniz, yanıtımız elbette kapsamlı olacak. Etkileyici ve içe işleyen bakışlar için –elbette buğulu gizeminizi de koruyarak- yapmanız gereken göz makyajı tam olarak budur!

Ton seçimi

 Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?

Buğulu göz makyajı yalnızca gri ve siyah tonların egemen olduğu bir makyaj değil. Kahverengi tonları ya da pembe tonları kullanılarak da yapılabilecek bir makyaj olan buğulu göz makyajı için hangi tonları kullanmak istiyorsanız önce ona karar verin. Burada biz siyah ve gri tonlarla yapılan buğulu göz makyajı nasıl yapılır, onu anlatacağız.

Göz makyajı için özel baz

 Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?

Far bazı ya da primer adı verilen bu makyaj malzemeleri kullandığınız makyaj seti içinde mutlaka bulunmalı. Daha pürüzsüz ve kalıcı dumanlı göz makyajı için önce parmak uçlarınızı kullanarak göz kapaklarınıza primer sürün.

Astar uygulaması

 Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?

Dumanlı göz makyajı için seçtiğiniz tonlara geçmeden evvel nötr bir renkte (beyaz olabilir) bir astar uygulamanız gerekiyor. Far paletinizde bulunan beyaz rengi göz kapağınızın tamamında kullanabilirsiniz.

Göz kıvrımları için renk


Muhteşem makyaj ve görünüm için göz kapaklarınıza sürdüğünüz nötr rengi biraz daha derinleştirecek olan daha koyu bir renk seçin (toprak tonlarında olabilir bu renk) ve göz kıvrımlarınıza far fırçası ile uygulayın. Gölgelendirme adımları olarak düşünüyoruz bu kısmı. Siyah buğulu göz makyajını ortaya çıkaracak olan gölgelendirme kısmında (makyaj sırları diyoruz buna), kıvrımlara sürülen farın önemi büyük.

Kaşlarınızın alt kısmını aydınlatın

Kaşlarınızın alt kısmını beyaz renk far ile aydınlatın. Gölgelendirme adımları burada sona eriyor.

 Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?

Krem siyah far


Buğulu göz makyajı için sıra krem siyah far uygulamasına geldi. Krem siyah far, hemen pigment vermeyeceğinden ötürü biraz katmanlı bir uygulama gerektirebilir. Fırça ya da parmak uçlarınızla farı göz kapaklarınıza iyice yedirin.

Asıl siyah far sahnede

Krem siyah farı bir baz olarak kullandıktan sonra fırça yardımıyla siyah far uygulaması yapın.

Gölgeyle siyah farı karıştır


Buğulu göz makyajı için sekizinci adım şu: Fırçanızı alın, siyah far ile gölgelendirme yaptığınız renkleri yumuşak bir geçiş oluşturacak şekilde birbirine karıştırın. Homojen bir geçiş yakalamak burada önem taşıyor. Dumanlı göz makyajının duman etkisi burada devreye girecek!

Göz Makyajı Nasıl Yapılır Göz altına siyah far

Dumanlı göz makyajı, sadece gözünüzün üstünden ibaret değil. Sıra göz altı bölgesinde. İnce bir fırça alarak kirpiklerinizin dibinden siyah far uygulaması yapmanız gerekiyor.

Göz Makyajı Nasıl Yapılır  Adım 10: Kalem ve eyeliner uygulaması
Makyaj seti içinde suya dayanıklı bir kalem ya da eyeliner bulundurmayı unutmayın. Buğulu göz makyajı için bu kalemleri kullanmanız daha dayanıklı bir dumanlı göz makyajı yapmanızı sağlar. Gözünüzün üstüne gölgeli kısmı aşmayacak şekilde kuyruklu kalem/eyeliner uygulaması yapın. Dilerseniz, göz altınıza da kalem sürebilirsiniz.

Göz altına kalem

Göz altındaki iç bölgelere siyah kalem çekiyoruz! Farklı göz kalemi çeşitlerini sitemiz üzerinden de inceleyebilirsiniz.

Rimelle son dokunuşlar

Kirpiklerinize uygun bir rimeliniz de edindiğiniz makyaj malzemeleri arasında olmalı. Rimel uygulamasını tamamladıktan sonra buğulu göz makyajı tamamlanmış oluyor! Dilerseniz, bir kaş kalemi ile kaşlarınızı da yoğunlaştırabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?

Göz Makyajı Nasıl Yapılır Püf noktaları nelerdir ?

 • Anket

  • Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
 • Copyright 2021 ilksoru.com. ilk soru - sitemap - html sitemap

  Güzel Sözler instagram sözleri şiirler kısa şiirler ŞİİR MAKYAJ Makyaj nasıl yapıır. Oversize T-shirt Resimler Cemal Süreya instagram biyografi sözleri

  Buraya kadar geldiysek kaybedecek birşey kalmamıştır..

  Yavaslata bilirsiniz ama asla engelleyemezsiniz hedefe mutlaka varilir !.

  0
  Would love your thoughts, please comment.x
  ()
  x