Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir?

Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir?


 Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir?

Fırçaları incele. Fırçayı pudra-bazlı makyaj için mi yoksa krem-bazlı makyaj için mi kullandın? Fırçalar krem-bazlı makyajda kullanıldıysa, pudra-bazlı makyajda kullanılanlara kıyasla daha derin bir temizlik gerekecek. Bu makalenin çok kirli makyaj fırçalarını temizlemekle ilgili kısmına başvur.

Fırçanın kıllarını ılık suyun altına tut. Fırça sapının metal kısmının altına su girmemesine dikkat et çünkü bu, kılları bir arada tutan yapıştırıcıya zarar verir. Makyaj kalıntılarının çoğu çıkana kadar fırçaları suyun altına tut. Fırçaların suyun altında aşağı bakmalarına özen göster. Fırça sapının metal kısmının altına su girecek olursa, fırçalara hasar verebilir.
Sıcak su kullanma çünkü ısı kıllara zarar verebilir.

 Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir?

Ufak bir kase veya kaba su doldur. Yaklaşık 1/4 su bardağı (55 mililitre) ılık suya ihtiyacın olacak. Sıcak su kullanmaktan kaçın çünkü bu, kıllara zarar verebilir.

Suya biraz bebek şampuanı koy. Kaba 1 tatlı kaşığı bebek şampuanı koy ve yavaşça karıştır.

Bebek şampuanın yoksa, sıvı kastil sabunu kullan.

Fırçanı karışıma daldır ve karıştır. Suyun fırçanın sapına çıkmaması için fırça kıllarının yalnızca alt yarısını karışıma sokmalısın.

Fırçayı karışımdan çıkar. Sabunlu suyla fırçanın kıllarına parmaklarınla nazikçe masaj yaparak makyaj kalıntısı ve kirlerin çözülmesini sağla.

Fırçanın kıllarını ılık suyla yıka. Fırçayı suya tutarken su tamamen berrak akana kadar kıllara masaj yapmaya devam et. Fırça sapını ıslatmaktan kaçın.

 Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir?

Fırça kıllarını hafifçe kurula. Nemin bir kısmını nazikçe almak için bir havlu kullan. Havluyu ıslak kılların etrafına sar ve parmaklarınla hafifçe sık

Kıllara yeniden şekil ver. Eğer fırçanın kılları büküldüyse, onlara yeniden şekil vermelisin. Kılları parmaklarınla düzeltip yayarak ve çekerek orijinal şekline geri dönmelerini sağla

Fırçaları kurumaya bırak. Fırçaları havlunun üstüne serme—bu küflenmeye neden olabilir. Bunun yerine fırçayı kılları kenardan sarkacak şekilde bir tezgahın üzerine koy

Kılları kabart. Fırçalar tamamen kuruduktan sonra, kılları hafifçe kabart. Fırçaların artık kullanıma hazırlar.

 Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir?


0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
 • Anket

  • Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
 • Copyright 2021 ilksoru.com. ilk soru - sitemap - html sitemap

  Güzel Sözler instagram sözleri şiirler kısa şiirler ŞİİR MAKYAJ Makyaj nasıl yapıır. Oversize T-shirt Resimler Cemal Süreya instagram biyografi sözleri

  Buraya kadar geldiysek kaybedecek birşey kalmamıştır..

  Yavaslata bilirsiniz ama asla engelleyemezsiniz hedefe mutlaka varilir !.

  0
  Would love your thoughts, please comment.x
  ()
  x